Wpływ obwodnicy Mogilna na wylatowską krajówkę

Od wielu miesięcy w gminie Mogilno toczy się dyskusja na temat budowy obwodnicy miasta. Jaki ona będzie miała wpływ na Wylatowo?

Toczą się dyskusje czy warto budować obwodnicę przy jej gigantycznych kosztach i zadłużeniu miasta, przy jednoczesnym małym odciążeniu centrum, gdyż ruch tranzytowy jest znikomy. W tej chwili trwają spory proceduralne o czym pisze dzisiejsza Gazeta Pomorska.

Jednak jej budowa może spowodować wzrost natężenia ruchu w Wylatowie. Samochody jadące do tej pory do Mogilna od strony Torunia zazwyczaj kierowały się w Kwieciszewie (lub w Bielicach „krzyżówka”) na Mogilno i to nie ulegnie zmianie. Natomiast samochody jadące do Mogilna od strony Poznania jeździły przez Chabsko. Po wybudowaniu obwodnicy będą zmuszone (bo można się spodziewać wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów ciężarowych przez Chabsko) kierować się przez Wylatowo w stronę Żabna. Także część samochodów przejeżdżających tranzytem przez Mogilno będzie kierowała się na obwodnicę. Wzrost ilości samochodów przejeżdżających przez Wylatowo wydaje się zatem nieunikniony.

Czy natężenie ruchu w Wylatowie znacznie się zwiększy? Jak to wpłynie na bezpieczeństwo w Wylatowie? I w końcu czy obwodnica jest tak bardzo miastu potrzebna? Zachęcamy do komentowania i wzięcia udziału w naszej sondzie, znajdującej się w prawej części portalu.

Podziel się wiadomością: