Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska!

3 września 2010r. w piątek o godzinie 10:00 cała szkoła jak i społeczność wylatowska cieszyła się z ważnego wydarzenia.

Wydarzeniem tym stało się uroczyste oddanie do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Wylatowie. Do historii tym samym odchodzi bieganie w błocie, wdychanie tumanów kurzu i długie oczekiwania na możliwość gry po ulewnych deszczach. Faktem stało się piękne, suche, równe i bezpieczne miejsce z którego korzystać można niemal bez względu na warunki atmosferyczne tak w czasie lekcji jak i po ich zakończeniu. Boisko przystosowane jest do gry w piłkę ręczną, tenisa ziemnego, siatkówkę i koszykówkę.

W uroczystości otwarcia obiektu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Mogilno, prezes OSP i sołtys Wylatowa, wykonawcy kompleksu sportowego, uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Wylatowie.
Kompleks poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Tarbicki, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, Wiceburmistrz Mogilna Jarosław Ciesielski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wylatowie Katarzyna Łaniecka oraz Sołtys Wylatowa Benon Witkowski.

Następnie zaproszeni goście dokonali pierwszych symbolicznych rzutów do kosza. Po części oficjalnej odbył się pierwszy towarzyski mecz w piłkę nożną. Udział w grze wzięły zespoły szkół Wylatowa i Gębic. Rywalizacja drużyn mieszanych (dziewczęta i chłopcy) zakończyła się wynikiem 1:1, a mecz przebiegł w miłej atmosferze i zgodnie z zasadami „fair play”
W ten sportowy sposób oficjalnie zakończono uroczystość oddania obiektu.

Wszystkim przybyłym i organizatorom otwarcia serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć z uroczystości (kliknij…)

Źródło: Szkoła Podstawowa w Wylatowie
www.sp.wylatowo.pl

Podziel się wiadomością: