Toruński Kwartet Smyczkowy w Wylatowie!

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dnia 6 listopada o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Wylatowie odbędzie się koncert Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego.

Na terenie całego naszego województwa, odbędzie się 85 koncertów, których koordynatorem jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Toruński Kwartet Smyczkowy rozpoczął działalność w 1995 roku. Tworzą go muzycy związani z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową występując podczas wielu prestiżowych koncertów i spotkań okolicznościowych w Polsce  i za granicą. W repertuarze posiada utwory reprezentujące różne style i epoki, począwszy od barokowej po współczesną muzykę kameralną i rozrywkową.

foto_art/[1249]Torunski-Kwartet-Smyczkowy_190_110.jpg
Toruński Kwartet Smyczkowy

Kwartet uczestniczył w cyklu koncertów „Toruńskie Spotkania pod Gwiazdami” w toruńskim Dworze Artusa, a także towarzyszył licznym seminariom i sesjom naukowym organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1997 roku brał udział w realizacji dokumentalnego filmu: „Toruń moja miłość”. Wielokrotnie występował podczas Festiwalu „Toruń- Muzyka i Architektura” oraz był gościem „Lubelskiego Września Muzycznego”. W maju 2003 roku odbył tournee po Niemczech biorąc udział w Festiwalu „Oldenburg Ratsmusik”.

Kwartet stale współpracuje z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni. Zapraszany jest na koncerty organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i na spotkania muzyczne z cyklu „Kołobrzeska Jesień Muzyczna”.

Skład zespołu:    

  • Mariola Majrowska I skrzypce
  • Bernadetta Chmielecka-Larsen II skrzypce
  • Krzysztof Blek altówka
  • Beata Wiącek-Felczykowska wiolonczela

Źródło:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Podziel się wiadomością: