Wylatowo atrakcją woj. kujawsko-pomorskiego!

Wylatowo znalazło się na liście największych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego! Tygodnik Newsweek wskazał miejsca, który każdy turysta powinien zobaczyć.

„Kosmiczne Wylatowo” trafiło na listę 15 największych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego. Znajdziemy tu między innymi: Biskupin, pałac w Lubostroniu, Mysią Wieżę w Kruszwicy, ciuchcię w Żninie i tężnię w Inowrocławiu. Co ciekawe, na liście Newsweeka nie ma żadnej innej atrakcji z powiatu mogileńskiego.

To miłe wyróżnienie – wyznaje Adam Piekut, miłośnik Wylatowa. Z przykrością zauważa jednak, że wieś nie jest zupełnie przygotowana na przyjęcie turystów. Nie ma tu miejsc noclegowych, punktów z pamiątkami czy miejsc, w których goście mogliby dowiedzieć się czegokolwiek o zjawiskach nadprzyrodzonych, z których przed laty zasłynęło Wylatowo.

Jedynie w wakacje miejsce to ożywa za sprawą ufologów, którzy co roku przeprowadzają tu swoje badania. Gdy zabłąkany turysta przez przypadek na nich wpadnie, z pewnością na długo zapamięta to spotkanie.

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: