Woda wdziera się na posesji

Woda spływająca z pól oraz rzeki zagrażają budynkom i drogom. W ostatnich dniach strażacy w Powiecie Mogileńskim interweniowali blisko sto razy…

Do akcji pomocy ludziom, którym woda zalewała posesje zaangażowano strażaków ochotników i zawodowych.

Interweniowali oni w Bławatach, Dąbrowie, Dzierzążnie, Jeziorach Wielkich, Marcinkowie, Młynach, Mogilnie, Nowej Wsi, Nożyczynie, Ostrowie, Padniewie, Procyniu, Siedlimowie, Słaboszewku, Szczepankowie, Świerkówcu, Witkowie, Wronowach, Wszedniu, Wylatowie, Zbytowie i Zofijówce.

Nie wszędzie udaje się usuwać rozlewiska. Zalana jest droga do Żabna, od ulicy Poznańskiej do drogi krajowej. Właśnie zapadła decyzja o jej zamknięciu. Wysoki stan wody na Jeziorze Mogileńskim zagraża nie tylko parkowi miejskiemu. Na ulicy Benedyktyńskiej woda niebezpiecznie zbliżyła się do budynków jednej z firm.

Groźna jest też Noteć i Panna. Rzeki zagrażają domom położnym najbliżej brzegów. Tak jest m.in. w Marcinkowie. Tu w każdej chwili może okazać się konieczne wzmacnianie wału oddzielającego posesje od Noteci. Przypomnijmy, że już od wielu tygodni mieszkańcy domu położonego najbliżej rzeki mają zalaną piwnicę i garaż.

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: