Sanktuarium w Licheniu

Przebywając w Wylatowie blisko jest do Lichenia – jednego z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych.

Miejsce to znają chyba wszyscy. Jest to Sanktuarium objawień w Lesie Grąblińskim w pierwszej połowie XIX wieku kiedy to żołnierz napoleoński zawiesił wizerunek Maryi. Kilka lat później w tym samym miejscu Matka Boża ukazała się pasterzowi. Miejsce objawienia symbolizuje kamień z odciskami stóp. Objawienia miały miejsce kilkakrotnie i stały się bardzo znane w okolicy.
Żołnierz napoleoński, któremu wcześniej ukazała się Maryja zlecił wykonanie obrazu, który umieszczono w kościele parafialnym w Licheniu. Dzięki niemu, za pośrednictwem Maryi mają się dokonywać cuda uzdrowień.
Oprócz obrazu w Licheniu niezwykła moc ma także Cudowne Źródełko, które wypływa blisko Sanktuarium.
W centralnej części Sanktuarium znajduje się 25-metrowej wysokości góra Golgota zbudowana z kamieni i betonu, wypełniona labiryntem przejść, kapliczek i figur. Tutaj pielgrzymi odbywają drogę krzyżową by spotkać się z cierpiącym Chrystusem.
Na terenie Sanktuarium znajduje się też zbudowana na planie krzyża największa bazylika w Polsce. Należy do największych obiektów sakralnych w Polsce, a  budowano ją 10 lat. Od 2006 roku tutaj znajduje się Cudowny Obraz.
Podziel się wiadomością: