Rusza VII Rajd Weteranów Szos!

Już w najbliższy weekend odbędzie się jeden z największych rajdów samochodów zabytkowych w naszym województwie. We wspólnej rywalizacji i propagowaniu zabytkowej motoryzacji wezmą udział załogi z całej Polski.

Jest to już 7. edycja rajdu, na który co roku przyjeżdża spora liczba uczestników i entuzjastów klasycznej motoryzacji z całej Polski. W rajdzie biorą udział przede wszystkim pojazdy traktowane jako „zabytkowe”, czyli liczące sobie co najmniej 25 lat, których produkcja modelu zakończyła się co najmniej 15 lat temu.

Sobota to dzień całkowicie poświęcony uczestnikom rajdu. Tego dnia odbędzie się rajd turystyczny – na orientację, wiodący przez okoliczne miejscowości na trasie Bielice – Mogilno – Gąsawa – Mogilno. Podczas rajdu przewiduje się kilka atrakcji dla uczestników rajdu, m.in. konkursy i próby sprawnościowe.

Dla sympatyków „weteranów” przygotowano możliwość przejażdżki trasą rajdu autobusem JELCZ „OGÓREK”, który w niedzielę będzie zabierał wszystkich chętnych na przejażdżki ulicami Mogilna (bliższe informacje u organizatorów, tel. 602832097).

Niedziela to dzień otwarty dla szerszej publiczności. Na stadionie OSRiR w Mogilnie zbiorą się wszyscy uczestnicy rajdu. Oprócz wystawy zabytkowych motocykli, samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych, ciągników na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Będą to: występy artystyczne, loteria z nagrodami dla widzów, konkursy na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat, na najbrzydszy pojazd, oraz konkurs „Weteran-Tuning”. O godzinie 13:30 odbędzie się ogłoszenie oficjalnych wyników i uhonorowanie zwycięzców rajdu.

Źródło: Mogilno.pl

Niestety tym razem uczestniczy rajdu omijają Wylatowo, ale z pewnością warto udać się na trasę rajdu i podziwiać te wyjątkowe eksponaty motoryzacji.

Podziel się wiadomością: