Jechała pijana w odwrotnym kierunku

Pijana chciała dotrzeć do Wrześni lecz jechała w odwrotnym kierunku. Na drodze krajowej w Kwieciszewie zatrzymali ją policjanci ruchu drogowego. Kobieta straciła prawo jazdy, niebawem odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

O niebieskim suzuki jadącym całą szerokością jezdni dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie poinformował wczoraj (21.08) około godziny 20:30 jeden z kierowców. Ze zgłoszenia wynikało, że auto jedzie od Poznania krajową „15” przebiegającą przez powiat mogileński.

Drogę na wskazanej trasie zaczął natychmiast sprawdzać patrol ruchu drogowego. Mężczyzna informujący o zagrożeniu na drodze podkreślał, że to cud, że kierowca jadący suzuki nie spowodował jeszcze wypadku. Zgłaszający jechał za tym samochodem i ostatecznie pomógł w jego szybkim zlokalizowaniu i zatrzymaniu. Doszło do tego około 20:45 w Kwieciszewie koło Mogilna.

W czasie kontroli okazało się, że kierowcą suzuki swift jest pijana kobieta, 38 – letnia mieszkanka Wrześni w Wielkopolsce. Zdziwienie policjantów i mężczyzny było tym większe, gdy ta wyjaśniła, że jedzie do domu. Kierunek jazdy jednak był zupełnie odwrotny. Trudno jednak się dziwić takiemu obrotowi sprawy, bo policyjny alkotest wskazał, że kierująca ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zabrali jej prawo jazdy a samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Po wszystkim 38 – latka pani pojechała do domu już w dobrym kierunku, taksówką.  Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer prasowy
KPP w Mogilnie
podkom. Tomasz Rybczyński
tel. (52) 315 95 15, 
tel. kom. 507 070 856

Podziel się wiadomością: