Cudem uszli z życiem

Dwa samochody zderzyły się czołowo na krajowej 15. Wypadek spowodował kierowca, który uciekł. Kierowcy zupełnie zniszczonych samochodów cudem uniknęli śmierci. Policjanci szukają sprawcy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (28.02) około godziny 23:25 na drodze krajowej w Kwieciszewie niedaleko Mogilna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, groźny wypadek spowodował kierowca, który uciekł z miejsca. Jechał samochodem osobowym. Policjantom jak na razie nie udało się ustalić szczegółów dotyczących tego pojazdu.

Sprawca podjął niedozwolony manewr wyprzedzania na tzw. trzeciego. Wyprzedzając dwa osobowe auta wjechał wprost na jadące z przeciwka mitsubishi carisma. Kierowca mitsubishi, 37 – latek z Poznania, próbował ratować się przed zderzeniem, jednak w końcowej fazie tego manewru stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z jednym z dwóch wyprzedzanych wcześniej przez z drogowego pirata pojazdów – oplem omegą.

Przody obydwu samochodów zostały całkowicie zniszczone. Kilkanaście minut strażacy walczyli aby wydostać zakleszczonego w blachach karoserii kierowcę mitsubishi. Zarówno on jak i kierowca opla, 40 – latek spod Głogowa trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą mogileńscy kryminalni.

Policjanci zwracają się do wszystkich przejeżdżających w tym czasie kierowców o pomoc w ustaleniu sprawcy poważnego wypadku. Świadkowie, którzy widzieli pojazd, którym odjechał proszeni są o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie przy ul. Rynek 6 – tel. 52 315 95 00.

źródło: Oficer prasowy KPP w Mogilnie
podkom. Tomasz Rybczyński
tel. (52) 315 95 15,
tel. kom. 507 070 856

Podziel się wiadomością: