Wieża w Dusznie jeszcze w tym roku?

Prawdopodobnie do końca września tego roku odbudowana zostanie wieża widokowa w Dusznie w gminie Trzemeszno.

O tym, że władze powiatu chcą ją odtworzyć serwis piastowskakorona.pl informował już w styczniu. Wówczas w budżecie na roku 2012 zapewniono na ten cel 80 tys. zł. Dzisiaj wiadomo, że powiat pozyskał kolejne 102 tys. zł z przeznaczeniem na odbudowę takiej jedynej w  powiecie gnieźnieńskim atrakcji turystycznej.

– Podczas ostatniego posiedzenia Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni zadecydowali o przekazaniu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego kwoty 50 tys. zł z przeznaczeniem na odbudowę wieży widokowej w Dusznie, która spłonęła we wrześniu ubiegłego roku – mówi Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński.

Kolejne 52 tys. zł – jak zaznacza starosta – powiat pozyskał z ubezpieczenia wieży widokowej. – Wieża w Dusznie była i będzie atrakcją turystyczną, która już od lat jest wpisana w krajobraz powiatu gnieźnieńskiego. Myślę, że jest ona na tyle wyjątkowa, że nie każdy powiat, nie każdy region czymś takim może się pochwalić, dlatego należy ją odtworzyć – dodaje starosta. Wstępny koszt odtworzenia wieży oszacowano na 160 – 170 tys. zł.

Źródło:

PiastowskaKorona.pl

 

Podziel się wiadomością: