Złamał dwa zakazy sądowe

Został zatrzymany w związku z przekroczeniem prędkości. Kiedy policjanci ruchu drogowego skrupulatnie przejrzeli informacje o kierowcy, okazało się, że ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Za każde z przestępstw grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Kierowca jadący kią sorento został zatrzymany do kontroli drogowej w Wylatowie na krajowej 15. Było to w niedzielę (5 sierpnia) około godziny 16:30. Powód? Przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna na odcinku, gdzie dozwolona prędkość określona została na poziomie 50 km/h jechał o 21 km/h więcej.

Po krótkiej rozmowie z kierowcą policjanci przystąpili do sprawdzania jego dokumentów oraz konta w policyjnej bazie danych. Zdziwili się bardzo, bo tacy kierowcy zdarzają się naprawdę rzadko. Okazało się, że 56 – letni mieszkaniec Kościana ma orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich – wydany przez sąd w Kościanie – obowiązujący do października tego roku, drugi zaś – zgodnie z orzeczeniem sądu w Lesznie – do kwietnia 2015 roku.  Na mężczyznę za przekroczenie prędkości nałożono na miejscu mandat karny i 4 punkty karne. Jego samochodem musiał pojechać dalej już ktoś inny.

Dużo surowsza kara czeka go jednak za złamanie zakazów sądowych. Za każde z tych przestępstw grozi mu do 3 lat więzienia.

Informację opracował:
kom. Tomasz Rybczyński
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: