Zebranie sprawozdawcze 2013 r.

27.01.2013 roku o godzinie 14.00 odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP w Wylatowie za rok 2012.

Władze strażackie reprezentowali: Prezes Zarządu  MG ZOSP w Mogilnie Dh Ryszard Strzelecki , V-ce Prezes Zarządu MG ZOSP Dh Erwin Schulz, Sekretarz Zarządu MG ZOSP Dh Mirosław Leszczyński oraz z ramienia KP PSP w Mogilnie obecny był mł.asp. Robert Domachowski. W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, Komendant Miejsko- Gminny pan Zbigniew Sitarz, Sołtys Wylatowa  p. Małgorzata Szwarckopf, Dyrektor Przedszkola w Wylatowie p. mgr Wiesława Michalak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wylatowie p. mgr Katarzyna Łaniecka.

foto_art/[1497]DSC06770_190_143.jpg foto_art/[1497]DSC06755_190_143.jpg
Zaproszenie Goście, Zarząd i Druhowie

Frekwencja członków OSP na zebraniu wyniosła 61.19 % (co cieszy i  wskazuje na zainteresowanie funkcjonowaniem jednostki) Gorzej sprawa się miała z pytaniami i dyskusją po przeczytaniu poszczególnych sprawozdań i planach zarządu na rok 2013. Wszyscy przyjęli biernie to co zarząd zrobił i co zamierza zrobić. Brak jakichkolwiek propozycji od d-hów dobitnie pokazuje że odpowiedzialność za prawidłowe działanie jednostki i rozwój spoczywa tylko i wyłącznie na barkach Zarządu . A szkoda! Szkoda także że d-howie posiadający mundur galowy (służbowy) przyszli na zebranie „ po cywilnemu” co jest bardzo dziwne i niezrozumiałe.

foto_art/[1497]DSC06760_190_143.jpg foto_art/[1497]DSC06766_190_143.jpg
Przyjęcie trzech nowych członków OSP

Godnym odnotowania jest fakt, że podczas zebrania przyjęto 3 nowych członków w szeregi seniorów OSP w Wylatowie a także podziękowano      (w formie listu pochwalnego i drobnych upominków). D-howi Hubertowi Nowakowskiemu i Sebastianowi Dzięcielak za ponadnormatywne zaangażowanie w pracy społecznej na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylatowie. Podziękowania należą się zresztą wszystkim członkom którzy deklarują pełną gotowość bojową i przedkładają swój prywatny  czas aby w razie alarmu nieść pomoc innym a nie udają że akurat w tym momencie nie słyszą syreny alarmowej.

Myślę że za rok będziemy mogli się znowu pochwalić co udało nam się zdobyć w ciągu 2013 roku .


                                                                                            Zarząd
                                                                       Ochotniczej Straży Pożarnej
                                                                                      w Wylatowie

 

Podziel się wiadomością: