W internecie czuję się bezpiecznie

Co to jest cyberprzestępczość i cyberprzemoc? Czy korzystanie z Internetu jest ryzykowne i niebezpieczne? Na te i na kilkanaście innych pytań odpowiedzieli dzieciom mogileńscy policjanci.

„W Internecie czuję się bezpiecznie” – pod takim hasłem dzisiaj (07.03) odbyło się spotkanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie z dziećmi i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie.

Fotorelacja ze spotkania pod adresem:
http://www.mogilno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Funkcjonariusze prewencji uświadomili najmłodszym użytkownikom komputera i Internetu, dlaczego ich bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone bardziej niż innych. Opowiedzieli jakie negatywne skutki niesie zupełnie swobodne korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec. Stróże prawa zwrócili także uwagę, jaki wpływ na psychikę dorastających dzieci i młodzieży mają nieodpowiednie do wieku programy i gry komputerowe. Były także przestrogi o skutkach prawnych przestępstw w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co grozi za rozpowszechnianie w Internecie materiałów bez zgody autora, umieszczanie obraźliwych i wulgarnych informacji, zdjęć czy filmów.

Policjanci zachęcali także dzieci do poznawania Internetu razem z rodzicami, którzy dobre rady, praktyki i materiały edukacyjne znajdą na następujących stronach:

http://www.policja.pl/portal/pol/42/9457/Bezpieczne_dziecko_w_sieci.html

http://dzieckowsieci.fdn.pl/

Źródło: kom. Tomasz Rybczyński
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: