Szukamy świadków wypadku

Na ulicy Hallera w Mogilnie samochód potrącił pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Śledczy przez cały czas poszukują świadków zdarzenia.

Do wypadku doszło 12 czerwca 2013 roku pomiędzy godziną 19:30 a 20:00 na ul. Hallera w Mogilnie. Piętnastoletnia Marta W. z Mogilna przechodziła przez przejście dla pieszych przebiegające przez wjazd do Polomarketu. Jak ustalono, w tym momencie z parkingu przy markecie cofał samochód osobowy, który tyłem nadwozia uderzył pieszą. Dziewczyna przewróciła się a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zajmujący się sprawą przypuszczają, że mógł nawet nie wiedzieć, że doszło do potrącenia. Do tej pory nie wiadomo jakiej marki samochodem kierował i jakiego był on koloru. Nastolatka nie odczuwając początkowo żadnych dolegliwości nie zgłaszała niczego policjantom. Formalne zgłoszenie zostało złożone dopiero w nocy, kiedy okazało się, że doszło do urazu kolana.

Stąd też śledczy zwracają się z apelem do świadków zdarzenia. Wszyscy, którzy widzieli potrącenie proszeni są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie przy ul. Rynek 6 – tel. 52 315 95 00. Posiadane informacje w tej sprawie można także przesłać w formie elektronicznej na adres mogilno@bg.policja.gov.pl. Szczególna prośba o kontakt kierowana jest do starszej kobiety pomagającej dziewczynie na miejscu. Wszystkim świadkom gwarantowana jest anonimowość.

Źródło: kom. Tomasz Rybczyński
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: