Piktogram jednak jest

Uzyskane w ostatnim czasie informacje się potwierdziły

14-go lipca 2013 otrzymaliśmy informację telefoniczną od oblatującego okolicę Wylatowa paralotniarza, że zauważył podczas lotu uformowany piktogram w zbożu. Według podanej przez niego lokalizacji, znajdować się miał on między Łosośnikami a Gozdaninem.
Niestety informacji tej nie potwierdził zaznajomiony z nami drugi motolotniarz, który kilka dni później przelatywał nad wskazanym terenem [objeżdżanie pobliskich pól także nie przynosiło efektów]. 

foto_art/[1543]2013_07_piktogram_wasilewko500_190_107.jpg
Krąg zbożowy w Wasielewku

 Jednak dziś (23.07.2013) zgłosił się rolnik, który kosił swoje pole i zobaczył z wysokości kombajnu wygnieciony znak w zbożu. Z informacji uzyskanych od rolnika, piktogram musiał być utworzony w niedzielę tydzień temu, bo rolnik widział już, że w tym miejscu coś jest, ale myślał, że to zwykłe legi w zbożu, jakich tu pełno na polach. Dopiero, gdy przejeżdżał blisko (podczas koszenia) rozpoznał, że to nie są zwykłe legi.

Piktogram przypomina kształtem kłódkę z zamkniętym „uchem”. Okrąg ma ponad 30 m średnicy (ok. 35). Nie jest widoczny bezpośrednio z drogi asfaltowej, gdyż jest schowany na lekkim zboczu.


Wyświetl większą mapę

Na pewno wszyscy chcieliby odpowiedzi na pytanie, czy jest „autentyczny”. Tu zostawię jednak jeszcze pole do spekulacji i ekspertyz, które na pewno się pojawią. Ja mogę tylko dodać, że zapewne powstał w taki sam sposób jak pozostałe formacje z lat ubiegłych.

Formacja pozostanie na polu jeszcze najwyżej kilka dni – żniwa w toku.  Niebawem zamieścimy więcej zdjęć oraz film.

Autor: RN  http://www.wylatowo.org.pl/

Podziel się wiadomością: