Dzieci spędziły „Noc w bibliotece”

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Wylatowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie filia w Wylatowie po raz czwarty zorganizowały „Noc w Bibliotece”. Uczestnicy zabawy pod hasłem „Noc z Indianami” poznawali historię, kulturę i obyczaje Indian.

Po „Indiańskiej Uczcie Przyjaźni" w obecności zaproszonych gości, dyrektor szkoły Katarzyny Łanieckiej oraz pracownika MBP w Mogilnie Zofii Zielińskiej-Jarząbkowskiej, dzieci w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wysłuchały fragmentu książki „Bizony z Wielkich Równin" Mary Pope Osborne. Około północy z 13 na 14 czerwca 2014 r. wzięły udział w podchodach, podczas których wykonywały edukacyjne zadania poszerzające wiedzę o indiańskich plemionach.

Dzieci podzielone na plemiona: „Blade Twarze" i „Czarne Stopy", wykonały także totem z rysunków stworzonych w grupach, były pasowane na Indian. Przy indiańskiej muzyce przygotowały pokaz mody indiańskiej i tańczyły na dyskotece w piżamach. Nocne przygody zakończyło poszukiwanie „Ducha Białego Niedźwiedzia". Sobotni poranek rozpoczęto od wspólnego śniadania, a zakończono zabawą na szkolnym boisku.

Kolejna „Noc w Bibliotece" już za rok.

Źródło: Mogilno.pl

Podziel się wiadomością: