VIII Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy Życie”

31 maja 2014r. w Zespole Szkół nr 22. w Bydgoszczy odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy Życie”. Naszą szkołę i gminę reprezentowała trójka uczennic z klasy V Wiktoria Grabowska, Daria Hernacka i Joanna Wyroślak.

Celem konkursu jest od wielu lat rozpowszechnianie wiedzy o pierwszej pomocy i doskonalenie umiejętności praktycznych.

Dziewczęta po pomyślnych eliminacjach przeprowadzonych w formie testu online, zakwalifikowały się do etapu finałowego. W konkursie brało udział 36 zespołów z całej Polski. Zadanie, które mieli wykonać uczniowie, składało się z części praktycznej, była to pozoracja wypadku. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się ogromnymi umiejętnościami i opanowaniem.

Mimo, iż reprezentacja naszej szkoły nie uzyskała żadnego miejsca na podium, zdobyła dużą wiedzę na temat pierwszej pomocy, co jest już wystarczającym sukcesem. Piękna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie w przerwie konkursu, pokazów z udziałem psów Straży Miejskiej, a Policja i Ratownicy Medyczni przygotowali dla uczestników konkursu liczne atrakcje.

Znaczenie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach jest doniosłe. Od szybkości decyzji, celowości zabiegów ratowniczych wykonanych doraźnie, bezpośrednio po wypadku zależy nieraz dalszy los poszkodowanego, a czasami i jego życie.

Źródło: sp.wylatowo.pl

Podziel się wiadomością: