„Gwiazdkowe Pierniki” w muzeum to już tradycja

W mikołajkową sobotę, 6 grudnia muzeum ponownie wypełniło się charakterystycznym zapachem pierników. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać świąteczne pierniki i stroiki w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku. W imprezie udział wzięło 39 wystawców, wśród nich dzieci, dorośli i grupy z przedszkoli oraz z ośrodków wychowawczych.

W konkursie na najsmaczniejsze pierniki – kategoria „Pierniki spożywcze” udział wzięło 13 uczestników. Komisja w składzie: Maria Weber, Stanisław Grela i Henryk Arent wyłoniła zwyciężczynię, którą została Helena Diupero. II miejsce przypadło Ewie Ziemniak, a III Urszuli Dębskiej. Wyróżnienia otrzymali: Joanna Smolak, Ewa Petla, Wiesława Poturalska i Monika Osowicz.

W kategorii „Pierników dekoracyjnych” i "Piernik Pamiątka z Ziemi Mogileńskiej" prace oceniała komisja w składzie: Anna Mazurkiewicz, Ewa Szarzyńska, Przemysław Majcherkiewicz. I miejsce w kategorii „Pierników Dekoracyjnych”, kategoria indywidualne, zajęła Eleonora Joszko, II miejsce – Ewa Ziemniak, III miejsce – Małgorzata Kujawska. Wyróżnienia otrzymały: Dorota Pietrowicz, Lidia Dębowska, Ewa Petla, Marta Nadolska. W tej samej konkurencji rywalizowały również grupy. I miejsce zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie, II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzelnie, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mogilnie. Wyróżnienia przyznano: Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie, Przedszkolu w Wylatowie, Przedszkole Bajka w Gębicach. I miejsce w kategorii "Piernik Pamiątka z Ziemi Mogileńskiej" zdobyło Gimnazjum w Mogilnie, wyróżnienia otrzymały: Monika Osowicz, Ewa Ziemniak, Przedszkole w Wylatowie.

W kolejnym konkursie „Stroiki świąteczne” komisja w składzie: Marcin Stelmasik, Piotr Kaźmierczak i Halina Sitarz, oceniła następujące prace: kategoria stroik indywidualny – I miejsce dla Joanny Smolak, II miejsce – Ewa Ziemniak, III miejsce – Dorota Pietrowicz. Wyróżnienia: Marta Filip, Małgorzata Osowicz, Wiesława Poturalska. Stroik kategoria – grupy – I miejsce dla Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie, III miejsce – Przedszkole w Wylatowie. Wyróżnienia zdobyli: Zespół Szkół w Bielicach, Przedszkole nr 2 w Mogilnie, Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach, Szkoła Podstawowa w Gębicach oraz Szkoła Podstawowa w Wylatowie.

Ostatnią konkurencją było głosowanie publiczności na najpiękniejsze stanowisko konkursowe. W tej kategorii komisję podliczająca głosy stanowili: Danuta Fritzkowska, Marcin Stelmasik i Łukasz Jamrych. Największą ilość głosów (56) otrzymała Szkoła Podstawowa w Wylatowie.

Czas umiliły występy dzieci z Przedszkola nr 3 w Mogilnie, dzieci działające przy MDK w Mogilnie przygotowane przez Michała Stochlińskiego oraz zespół instrumentalno-wokalny pod kierownictwem Władysława Banaszaka. Na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne: Kalina z Chabska oraz Lubieszewianki z Lubieszewa. Oprawę muzyczną zapewnił Mariusz Perlicki. Imprezie towarzyszyła również loteria fantowa, kiermasz pierników i rękodzieła.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego w Mogilnie tutaj…

Fot. / Źródło: Mogilno.pl

Podziel się wiadomością: