Wylatowo w składzie delegacji do Engelskirchen

W dniach 12-14 grudnia delegacja z Mogilna wyjechała do miasta partnerskiego Engelskirchen w Niemczech, by promować Gminę Mogilno podczas corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Udział w niemieckim kiermaszu jest jednym z punktów koncepcji partnerstwa pomiędzy gminą Mogilno i Engelskirchen. Kiermasz świąteczny odwiedza co roku ok. 10 tys. osób, a nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na stoisku bowiem można było nabyć bigos, ryby w zalewie octowej, pierniki, makowiec, pasztet z gęsi, chleb żytni na zakwasie, kapustę z grzybami, smalec gęsi oraz różnego rodzaju ozdoby i dekoracje świąteczne.

Mogileńska delegacja oprócz udziału w jarmarku spotkała się z miejscowymi strażakami, którzy gościli w sierpniu w Mogilnie (…i w Wylatowie na jubileuszu naszej OSP, przyp. Wylatowo.pl) oraz zwiedziła Kolonię (katedrę św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny, Most Hohenzollernów). W niedzielę natomiast uczestniczyła we mszy św. Pobyt zakończył się pożegnalną kolacją u państwa Dünn.

W skład delegacji weszli: Małgorzata Małecka (Przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Mogilnie), Małgorzata Szwarckopf (Przewodnicząca KGW w Wylatowie), Aleksandra Stanek (Przewodnicząca KGW w Padniewku), Urszula Grajek (Przewodnicząca KGW w Niestronnie), Krzysztof Witczak (tłumacz) i Adam Maćkowiak (kierowca). 

Źródło: Mogilno.pl

Podziel się wiadomością: