Jak powstał serwis wylatowo.pl i kto go tworzy

Podczas wakacji 2002, kiedy to rzesza ludzi odwiedzała wylatowskie pola, narodził się pomysł stworzenia Internetowej strony WWW naszej miejscowości. Serwis wylatowski ówcześnie był pionierem w kategorii wiejskich serwisów w Gminie Mogilno jak i w Powiecie mogileńskim.
Pomysłodawcami byli: Tadeusz Filipczak i Maciej Drelak. Pod koniec wspomnianych wyżej wakacji praca ruszyła pełną parą i wkrótce powstał pierwszy serwis WWW.
Pierwszym oficjalnym adresem WWW naszej miejscowości było www.wylatowo.prv.pl. Dalej historia domeny rozwinęła się lawinowo. Przy współpracy z Urzędem Miejskim w Mogilnie uruchomiony został adres www.wylatowo.mogilno.pl, a następnie był to już adres www.wylatowo.pl, korzystający już z profesjonalnego serwera. Obecnie serwer i domena www.wylatowo.pl finansowana jest ze środków osób prywatnych – miłośników miejscowości Wylatowo.
Jest to już kolejna wersja wylatowskiej strony – staramy się ją wciąż udoskonalać, by była bardziej funkcjonalna i prostsza w użytkowaniu. Idąc z duchem czasu, strona wylatowo.pl w 2020 przeszła kolejną modernizację by spełniać wszelkie wymogi RWD. Jako jeden z nielicznych serwisów w gminie, Wylatowo.pl korzysta certyfikatu SSL.
Czekamy na wasze uwagi i ewentualne ciekawe rozwiązania i propozycje, które pomogą nam urozmaicić i udoskonalić naszą stronę, a adres: www.wylatowo.pl był jak najczęściej odwiedzany przez wszystkich „internautów”.
Poniżej zamieszczamy nazwiska osób, które pomogły i nadal pomagają w tworzeniu wylatowskiej strony WWW:
 • ks. proboszcz Krzysztof Tarbicki – Proboszcz parafii Wylatowo w latach 2009-2022, bardzo aktywnie rozpoczął współpracę z naszym serwisem. Owocem jest domena parafia.wylatowo.pl. Ks. Krzysztof dzieli się wieloma zdjęciami i tekstami z życia parafii z naszym serwisem oraz administruje internetową stroną parafii.
 • ks. Edmund Napierała – Proboszcz parafii Wylatowo w latach 1991-2009. Udostępnił i pomógł zebrać ciekawe informacje dotyczące Kościoła Parafialnego, jak również samej miejscowości Wylatowo. Ks. Edmund również zgodził się na szerszy udział w wylatowskim serwisie i od 14 marca 2004 r. odpowiadał za dział Ogłoszenia Parafialne na naszej stronie.
 • Lucyna Hajducka – administrator serwisu internetowego Szkoły Podstawowej w Wylatowie www.sp.wylatowo.pl. To dzięki Pani Lucynie otrzymujemy najświeższe informacje z wylatowskiej szkoły.
 • Tadeusz Filipczak – pomysłodawca powstania strony, udostępnił swoje zdjęcia odnośnie Piktogramów w Wylatowie, dzięki czemu dział poświęcony tej właśnie tematyce jest bardziej przejrzysty.
 • Katarzyna i Tomasz Surma – osoby te poświęciły swój czas i pomogły zebrać informacje z rożnych publikacji książkowych odnośnie najstarszych dziejów Wylatowa oraz udostępniły wielu książek pomocnych przy redagowaniu strony WWW.
 • Bartosz Luzar – wyszukał ciekawe informacje z historii Wylatowa lat 1900-1999 i udostępnił posiadane książki pomocne w budowie działu „Historia” umieszczonego na naszej stronie WWW.
 • Marek Dzięcielak – druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylatowie. Dzięki jego pomocy ruszył dział o naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Udostępnił Kronikę OSP w Wylatowie jak również dostarcza na bieżąco aktualne informacje z życia naszej Straży Pożarnej.
 • Joanna Karwat (Fundacja NAUTILUS) – dzięki udostępnieniu swoich zdjęć, nasz serwis WWW stał się niewątpliwie bardziej barwny i interesujący. I to właśnie dzięki pomocy p.Joanny byliśmy pierwszymi w latach ubiegłych, którzy publikowaliśmy zdjęcia powstałych piktogramów w Wylatowie.
 • Jerzy Nowacki (mogileński motolotniarz) – udostępnia piękne fotografie piktogramów, wykonywane „z lotu ptaka”.
 • Ewaryst Żyłkowski – od początku pojawiania się piktogramów w Wylatowie zajmuje się ich dokładnymi pomiarami geometrycznymi oraz wykonywaniem pięknych rysunków z wynikami, próbuje odszyfrować znaczenie piktogramów, a także odkrywa ich ciekawe cechy.
 • Stanisław Barski, Wojciech Budny, Jacek Kozłowski i Leszek Owsiany (IRG Toruń) – przekazują i udostępniają fotografie i inne materiały dotyczące piktogramów z Wylatowa i okolic, a także bardziej oddalonych rejonów kraju;

Administratorami serwisu są:

 • Adam Piekut – współpraca w redagowaniu i dodawaniu nowych artykułów przede wszystkim z kategorii „piktogramy” oraz „turystyka”.
 • Maciej Drelak – pomysłodawca, autor, administrator serwisu, oprawa graficzna strony.

Masz pytanie, uwagi lub wiesz o jakimś wydarzeniu w Wylatowie? Napisz do nas!


  Dodając zdjęcie potwierdzasz jednoczenie, że jesteś jego właścicielem, posiadasz do niego prawa autorskie i wyrażasz zgodę na opublikowanie go w serwisie Wylatowo.pl.
  Informujemy, że wysyłając do nas wiadomość, przetwarzać będziemy Pani/Pana dane wpisane w formularzu. Pełna informacja dostępna jest pod linkiem Zasady ochrony danych osobowych. Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCAPTCHA Google Polityka prywatności i Obowiązujące warunki świadczenia usług. Informujemy, że w Trosce o Twoje dane, serwis Wylatowo.pl korzysta z certyfikatu bezpieczeństwa SSL.

  Podziel się wiadomością: