Pracowite dni OSP Wylatowo!

Podczas ostatnich obfitych opadów deszczu i silnych wiatrów OSP Wylatowo miało ręce pełne roboty!

13 lipca, ok. godziny 20:50 Dyżurny PSK w Mogilnie zadysponował zastęp GBA 1,5/30 do usuwania skutków burzy, która przeszła przez nasz region. W pierwszej kolejności OSP Wylatowo udało się do Mogilna. Dyspozycja dotyczyła wypompowania wody z mieszkania. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody przy pomocy pompy pływającej Niagara.

Po zakończeniu interwencji, Strażacy nasi przekierowani zostali na drogę między Wylatowem a Krzyżownicą, gdzie znajdowało się przewrócone drzewo. Po zabezpieczeniu terenu przystąpiono do usunięcia powalonego drzewa oraz posprzątaniu miejsca akcji. To nie koniec działań tego dnia.

Następnie OSP Wylatowo udało się do miejscowości Izdby, w celu wypompowania wody z piwnicy. Jak się okazało, po przybyciu zastępu na miejsce, właściciel sam już wodę wypompował.

Strażacy wrócił do remizy o godzinie 23:20.

14 lipca, o godzinie 22:20 zastęp GBA został ponownie zadysponowany do usuwania skutków obfitych deszczów. Najpierw OSP Wylatowo udało się ulicę Malinową w Mogilnie. Po przybyciu na miejsce Strażacy zastali drzewo, które przewróciło się na budynek mieszkalny. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz usunięciu drzewa.

Po zakończeniu działań Dyspozytor PSK w Mogilnie zadysponował OSP Wylatowo do miejscowości Szerzawy, gdzie znajdowało się powalone na drogę drzewo.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa przy pomocy piły mechanicznej i uprzątnięciu miejsca akcji nadeszła kolejna dyspozycja, aby pomóc Druhom z OSP KSRG Gębice, którzy również działali w Szerzawach, lecz parędziesiąt metrów dalej (dwa drzewa przewrócone na garaże).

Po usunięciu zagrożenia kolejna dyspozycja skierowała naszych strażaków na ulicę 11 listopada w Mogilnie, gdzie wraz z jednostkami z Gębic, Kwieciszewa i Niestronna zajęli się układaniem wałów przeciwpowodziowych, gdyż znajdujące się między ulicą Padniewską a 11 listopada rozlewisko wody zaczęło wdzierać się do pobliskich domów jednorodzinnych. Równocześnie te same działania Strażacy z Wylatowa prowadzili 50 metrów dalej – na ulicy Ofiar Katynia. Druhowie z Wylatowa wrócili do bazy przed godziną 2:00.

15 lipca był już trzecim dniem zmagań OSP Wylatowo ze skutkami ostatnich burz i obfitych opadów deszczu. Około godziny 17:00, Dyżurny PSK w Mogilnie zadysponował zastęp GBA do wypompowania wody z zalanej piwnicy w Wylatowie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wypompowaniu wody przy pomocy pompy pływającej Niagara. Akcja trwała 1,5 godziny.

Źródło: Fanpage OSP Wylatowo

Podziel się wiadomością: