W czwartek wiatr do 90km/h!

IMGW wydało 2 stopień ostrzeżenia! W czwartek upał, temperatura sięgnie ok. 28°C, jednak po godzinie 16-ej nastąpi dynamiczna zmiana pogody, możliwe burze z gradem z bardzo silnym wiatrem w porywach do 90 km/h.

Temperatura w ciągu dwóch godzin spadnie o ok. 10°C i przez kolejne godziny dalej będzie spadać do temperatury ok. 11°C w piątkowy poranek.

IMGW wydało 2 stopień ostrzeżenia dla naszego województwa! Oznacza to, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych." 
Źródło: pogodynka.plostrzezenia

Jak podaje serwis TVN Meteo: "…lokalnie – zwłaszcza na Kujawach, Ziemi Łódzkiej i Śląsku – możliwe trąby powietrzne (TVN Meteo)".

Oby te prognozy się nie sprawdziły i zachowajmy szczególną ostrożność w czwartkowe popołudnie!

Aktualna prognoza pogody znajduje się tutaj.

Podziel się wiadomością: