Rodzinne Święto Niepodległości

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei”, Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Wylatowie oraz sołectwo Wylatowo przy współpracy z wieloma partnerami zapraszają na RODZINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w ramach projektu Radosna Niepodległa 2018, które odbędzie się 10 listopada 2018 r. w Wylatowie.

Plan uroczystości:  

  • 11:50 – modlitwa przy grobie powstańca Wojciecha Krentz na miejscowym cmentarzu 
  • 12:00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła z udziałem Mogileńskiej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, gości i mieszkańców 
  • Ok. 13:00 – defilada z asystą Mogileńskiej Orkiestry Dętej oraz orszaku konnego, która zatrzyma się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich gdzie odda hołd poległym w obronie Ojczyzny – odegranie hymnu, złożenie kwiatów, posadzenie dębu. Dalej defilada wyruszy do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. 
  • Ok. 13:40   – część artystyczna w remizie OSP Wylatowo z udziałem szkół i miejscowych artystów, poczęstunek z gęsiny i rogali, animacje i zabawy dla dzieci, Foto Budka, wręczenie nagród w konkursie plastycznym na wykonanie pocztówki niepodległościowej  

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego, uroczystego i radosnego świętowania. Delegacje oraz osoby, chcące złożyć kwiaty w trakcie uroczystości pod pomnikiem Powstańców, proszone są o potwierdzenie tego faktu do 9 listopada 2018 r. W imieniu organizatorów Prezes Stowarzyszenia Barbara Lech oraz koordynator projektu Jarosław Gębala. 

Podziel się wiadomością: