Wypadek w Wylatowie

1 grudnia 2019 r. (niedziela) ok. godz. 23:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu 2 samochodów osobowych w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Samochodem Opel podróżował kierowca, który znajdował się poza pojazdem z urazami. Samochodem Mercedes podróżował kierowca, który znajdował się poza pojazdem z urazem nogi. Poszkodowanym pomocy udzielali świadkowie zdarzenia. Droga całkowicie zablokowana. Policja na miejscu wyznaczyła objazdy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Po dojeździe na miejsce karetek ZRM poszkodowanych przekazano ratownikom medycznym. Po zbadaniu kierujący Oplem został zabrany do szpitala, natomiast kierowca Mercedesa pozostał na miejscu zdarzenia. Oświetlono teren akcji, w pojazdach odłączono akumulatory, zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne, usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe. Po zakończeniu prac przez policyjnego technika pojazdy usunięto na pobocze w celu udrożnienia ruchu drogowego.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2,5h.

Źródło: http://www.pspmogilno.pl/wordpress/?p=8433

Podziel się wiadomością: