Zmiany w oświacie. W Bielicach powstanie nowe technikum

Nadzór nad szkołami rolniczymi, wchodzącymi w skład Zespołu Szkół w Bielicach przejmie minister rolnictwa, a inne tamtejsze placówki wejdą w skład nowego Powiatowego Zespołu Szkół.

Z dniem 1 stycznia 2021 r. szkoły rolnicze wchodzące w skład Zespołu Szkół w Bielicach przejdą pod nadzór ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Procedura w tym zakresie pomiędzy powiatowym samorządem w Mogilnie a resortem rolnictwa zakończyła się w zeszłym roku.

Ale na tym nie kończy się reorganizacja w powiatowej oświacie. W Bielicach działają również szkoły o innym profilu niż rolniczym. I dlatego zaszła konieczność wprowadzenia kolejnych zmian. Rada Powiatu Mogileńskiego podjęła uchwały o wyłączeniu z zespołu szkół liceum ogólnokształcącego (od 31 sierpnia br.) oraz o utworzeniu technikum wielozawodowego (od 1 września). Nowa jednostka oświatowa umożliwi uczniom kierunków nierolniczych dokończenie edukacji w Bielicach.

Ponadto z początkiem nowego roku szkolnego rozpocznie działalność Powiatowy Zespół Szkół w Bielicach. W jego skład wejdą liceum ogólnokształcące i technikum wielozawodowe.

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: