Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

17 sierpnia br., o godzinie 13:50 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wylatowo kierujący pojazdem marki Toyota zauważył jadącego motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mieszkaniec Poznania postanowił zatrzymać kierowcę jednośladu podejrzewając, że może on być pod działaniem alkoholu. O zdarzeniu poinformował policję. Na miejscu patrol zbadał stan trzeźwości motorowerzysty, którego wynik wskazał blisko 2 promile alkoholu. Kierującemu jednośladem 45-letniemu mieszkańcowi Gniezna funkcjonariusze uniemożliwili dalsza jazdę.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami.

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego i jego właściwej postawie z drogi wyeliminowano nietrzeźwego kierowcę, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policja dziękuje za pomoc i ujęcie obywatelskie drogowego przestępcy. Przypominamy, że zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Osobę ujętą należy niezwłocznie przekazać policjantom.

Źródło: KPP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: