Doktor Mieczysław Szmyd żegna się z wylatowskim ośrodkiem zdrowia

W dniu dzisiejszym, w imieniu mieszkańców Wylatowa, sołtys Pani Agnieszka Wietrzykowska podziękowała Panu Doktorowi za wieloletnią pracę w ośrodku zdrowia:

W imieniu mieszkańców Wylatowa chciałabym podziękować Panu Doktorowi za wieloletnią pracę w naszym ośrodku zdrowia. Panie Mieczysławie dziękujemy za opiekę, troskę o nasze zdrowie, za pana uśmiech, żarty oraz za dobre słowo. Mieszkańcy nigdy nie zapomną Pana i z sentymentem będziemy wspominać te wszystkie lata, które Pan dla nas poświęcił i spędził w naszej miejscowości.

Dziękujemy z całego serca oraz życzymy Panu Doktorowi dużo zdrowia, spokoju, odpoczynku oraz wszystkiego dobrego na dalsze lata

życzy

Sołtys wraz z mieszkańcami sołectwa Wylatowa

Pan lek. med. Mieczysław Szmyd po uzyskaniu w roku 1957 absolutorium na Akademii Medycznej w Poznaniu odbył obowiązkowy staż w ówczesnym Szpitalu Miejskim w Inowrocławiu. Po uzyskaniu dyplomu lekarza w roku 1958 rozpoczął pracę w Mogileńskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej przechodząc przez wiele stanowisk, w tym: lekarza poradni, lekarza higieny szkolnej, lekarza pogotowia i asystenta na oddziale ginekologiczno-położniczego w Mogilnie. W roku 1974 otrzymał awans na stanowisko kierownika działu metodyczno-organizacyjnego, a w roku 1978 na stanowisko kierownika Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Wylatowie, które sprawował do dnia dzisiejszego.

Jednocześnie informujemy, że od 1 października w WOZ Wylatowo będą przyjmować:

  • poniedziałek od 12:00 do 16:00 – lek. med. Khaled Yuser
  • wtorek od 8:00 do 12:00 – dr n. med. Marcin Florczyk
  • czwartek od 8:00 do 12:00 lek. med. Roman Bardoń

Źródło: SPZOZ w Mogilnie

Podziel się wiadomością: