Fałszywy policjant próbował oszukać seniorkę

Do 82-letniej mieszkanki Mogilna zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że prowadzi śledztwo dotyczące oszustw bankowych i polecił wpłatę oszczędności na nowe konto. Na szczęście seniorka nie dała się nabrać na podstęp oszusta.

Wczoraj (29.09.2020) po południu do dyżurnego mogileńskiej komendy zgłosiła się 82-latka, która pół godziny wcześniej odebrała telefon od rzekomego policjanta. Mężczyzna na początku rozmowy przedstawił się i podał numer swojej legitymacji służbowej. Poinformował, że prowadzi śledztwo dotyczące oszustw bankowych. Następnie ostrzegł seniorkę, że jej oszczędności są zagrożone. Polecił, aby jak najszybciej przelała gotówkę na podane przez niego konto, co miało gwarantować ochronę pieniędzy. 82-latka nie dała się nabrać na podstęp oszusta. W trakcie telefonicznej rozmowy oznajmiła, że tego nie zrobi.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z osobami, które przez telefon podają się za policjantów, prokuratorów, czy przedstawicieli innych instytucji publicznych.

PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie podawaj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Jeżeli Tobie zdarzy się podobna sytuacja, natychmiast powiadom o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KKP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: