Bezpieczny powrót z wakacji

Do zakończenia tegorocznych wakacji pozostało kilka dni. Wiele osób właśnie teraz planuje powrót z urlopów. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. W tym czasie odbywać się będzie najbardziej wzmożony ruch pojazdów w całym kraju związany z powrotem z różnego rodzaju wyjazdów. Niestety jest to czas, w którym dochodzi do wielu wypadków i zdarzeń drogowych. Mogileńska policja kolejny raz pragnie uczulić wszystkich kierowców do zachowania w tym okresie szczególnej ostrożności.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby w drogę wyruszać, gdy jest się wypoczętym i wyspanym, zmęczenie bowiem osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a nawet może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Gdy czujesz się senny, zatrzymaj się natychmiast na najbliższym parkingu, nie ryzykuj dalszej jazdy. Pamiętaj, aby w trakcie długiej, wielogodzinnej podróży zatrzymywać się na co najmniej kilkunastominutową przerwę. Częstą przyczyną wypadków jest także nadmierna prędkość i brawura. Apelujemy więc o rozwagę i stosowanie się do znaków drogowych, szczególnie informujących o ograniczeniach prędkości.

Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to taki, który przewiduje pewne sytuacje na drodze i podczas jazdy kieruje się rozsądkiem. Lepiej więc wyjechać trochę wcześniej i dojechać spokojnie, niżeli wybierać się w podróż na ostatni moment, łamać przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze.

Źródło: KPP w Mogilnie

Podziel się wiadomością: