Powstanie nowe przejście dla pieszych na DK15

Na początku tygodnia odbyło się spotkanie Proboszcza Parafii Wylatowo ze Starostą Mogileńskim oraz z Dyrektorem GDDKiA, podczas którego podjęta została m.in. decyzja powstania nowego przejścia dla pieszych przy wschodnim wejściu na teren wylatowskiego cmentarza.

Na oficjalnym facebook’owym profilu Starosty Mogileńskiego możemy przeczytać:

Podczas wizyty w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie, a dotyczącej podpisania umowy przekazanie środków finansowych na ochronę zabytków poruszaliśmy z proboszczem ks. Krzysztofem Tarbickim wiele ważnych tematów. Jednym z nich był brak przejścia dla pieszych na wysokości plebanii. Problem ten dotyczy całej społeczności, a zwłaszcza osób które mają problemy z poruszaniem. Poprosiłem również ks. Proboszcza o wsparcie ze strony mieszkańców i zebranych zostało 600 podpisów ,,za” powstaniem omawianego przejścia.

Wczoraj odbyło się spotkanie z dyrektorem GDDKiA w Bydgoszczy i co ważne zapadła decyzja o powstaniu przejścia. Podczas rannego zwiedzania obiektu sakralnego przez pana Wojewodę poruszyliśmy również problem braku możliwości przejścia przez DK nr 15.

Jako samorządy również przyłączymy się do tej inicjatywy i tak po ustaleniach Pan Burmistrz Leszek Duszyński zapewni oświetlenie przejścia, a z naszej strony pomożemy w budowie ok. 10 metrów chodnika, a materiały i wszelkie pozostałe prace wykona GDDKIA.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym i decyzyjnym za przychylenie się do apelu mieszkańców.

Źródło: Fanpage FB
Starosta Mogileński – Bartosz Nowacki

Podziel się wiadomością: