WOŚP w Mogilnie

Jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 30 stycznia br. Uruchomiony został Mogileński Kramik WOŚP, gdzie nabywać można gadżety. Całe tegoroczne przedsięwzięcie zapowiada się bardzo różnorodnie i atrakcyjnie. Kumulacja wydarzeń nastąpi w dniach 29 (sobota) i 30 (niedziela) stycznia.

Nowością tegoroczną jest podział finału na cztery bloki koncertowe, tak, aby w dobie pandemii wziąć w nich mogło udział jak najwięcej chętnych. I tak w sobotę 29 stycznia o godzinie 11:00 planujemy zorganizować blok zespołów dziecięcych, o godzinie 15:00 koncerty „Perła i przyjaciele”. Tak samo w niedzielę, 30 stycznia o 11:00 blok „Gramy z seniorami” a o 15:00 „Robert Buczel i przyjaciele”. Cykle będą trwały około 2-3 godzin. Niedzielny cykl o 15:00 zostanie przedłużony do zakończenia zbiórki. Wszystkie zaplanowane koncerty odbędą się w Magazynie Zbożowym GS, przy ulicy Magazynowej 1. Aby ułatwić kontakt wolontariuszy z osobami chcącymi wspomóc orkiestrę, wzorem ubiegłego roku uruchamiamy mobilny autobus tzw. „latającego wolontariusza”. Autobus poruszać się będzie po miejscowościach Gminy Mogilno w sobotę i niedzielę (29-30 stycznia). Będzie głośno, wesoło, przyjaźnie. Rozkład jazdy „latającego wolontariusza” podamy w późniejszym terminie.

W dniu 30 stycznia (niedziela) sztab WOŚP w Mogilnie czynny będzie od godziny 8:00 do zakończenia akcji w Magazynie Zbożowym GS, przy ul. Magazynowej 1. Oprócz tego uruchomione zostaną stacjonarne punkty zbiórki, w których chętni będą mogli wspomóc orkiestrę. I tak czekamy na Was w: Kinie Wawrzyn ul. Wawrzyniaka 1, Sali Widowiskowej, ul. Rynek 10, „Harcówce” ul. Kościuszki 5, oraz w Parku Miejskim przy Amfiteatrze. Punkty te czynne będą od 8:00 do 16:00.

W niedzielę o godzinie 11:00 przy Magazynie Zbożowym GS zapraszamy na kolejną edycję „Śniadania od serca”. Na każdego chętnego, który chciałby się dołączyć i przekazać wyroby żywnościowe na śniadanie czekamy pod numerem telefonu 52 315 24 80 (MDK) lub 505 126 630 (MZM). O szczegółach wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Wszystkie zaplanowane imprezy zostaną przeprowadzone zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemicznymi.

Oj, będzie się działo!

Źródło: Mogilno.in
Mogileński Dom Kultury

Podziel się wiadomością: