Uwaga, ostrzeżenia IMGW 2. stopnia!

Ostrzeżenia meteorologiczne (powiat: mogileński)

Silny wiatr

stopień: 2
prawd. 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu. Możliwa burza.

Uwagi: Stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Ważne:
Od: 2022-02-17 03:00
Do: 2022-02-17 18:00
synoptyk IMGW-PIB: Dariusz Gimiński
Czas wydania: 2022-02-16 11:46
Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Źródło: imgw.pl


W sobotę kolejne załamania pogody, kolejna wichura!

Odrobinę spokojniejsza aura w piątek będzie jedynie „ciszą przed burzą”, do jakiej dojdzie w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu Eunice. Wichura z nim związana może okazać się jeszcze silniejsza niż czwartkowa. Istnieje zagrożenie, że w wielu miejscach na nizinach porywy wiatru wyniosą 90-110 km na godz., a miejscami, zwłaszcza w górach i na Wybrzeżu, powyżej 110-120 km na godz. Tym razem wichurze nie powinny towarzyszyć silne burze, ale opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem, przede wszystkim na północy kraju, nie unikniemy. Temperatura, jak w poprzednich dniach, w ogóle nie będzie przypominać zimy i kształtować ma się w przedziale 4-9 st. C.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/pogoda/


Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia?

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Należy pamiętać o zabezpieczeniu ogródków, tarasów czy balkonów.

Podziel się wiadomością: