Wyszukaj kanały w swoim TV. Od dzisiaj nowy standard nadawania!

W poniedziałek 25 kwietnia na obszarze kolejnych 4 województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego zostanie włączony nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC.

MUX-3, na którym nadawane są następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, tymczasowo nadal będzie nadawał w dotychczasowym standardzie DVB-T/MPEG-4. Tym samym widzowie, których odbiorniki nie są jeszcze przystosowane do nowego standardu telewizyjnego DVB-T2/HEVC, nie utracą dostępu do najważniejszych programów nadawcy publicznego i zyskają więcej czasu na przygotowanie się do jego zmiany.

Z procesu refarmingu i zmiany standardu nadawania wyłączony jest MUX-8.

Jak odbierać standard DVB-T2/HEVC?

Przypominamy, że do odbioru standardu DVB-T2/HEVC niezbędny jest odbiornik telewizyjny lub dekoder obsługujący tę technologię. Więcej informacji o tym jak sprawdzić czy posiadany sprzęt jest zgodny z nowym standardem: telewizjanaziemna.pl.

Zachęcamy również do kontaktu z infolinią o zmianie standardu nadawania pod numerem 22 711 11 11.

Po przełączeniu na nowy standard niezbędne może okazać się wyszukanie na nowo kanałów telewizyjnych, co związane jest ze zmianą częstotliwości nadawania. Większość telewizorów powinna jednak zrobić to automatycznie. Wskazówki jak ponownie wyszukać programy znaleźć można w instrukcji obsługi telewizora lub dekodera.

Korzystna zmiana

Zmiana standardu nadawania to szereg korzyści dla widzów. Dzięki niej w ramach naziemnej telewizji cyfrowej dostępnych będzie więcej programów w wyższej jakości obrazu i dźwięku.

Źródło: telewizjanaziemna.pl

Podziel się wiadomością: