strona główna (wersja beta)
parafia Wylatowo
szkoła podstawowa
prognoza pogody
księga gości
wylatowski ch@t
dołącz do nas
patronat internetowy
identyfikacja wizualna (CI)
o nas
Bogny, Rafaela
KWIACIARNIA INTERNETOWA
Wyślij kwiaty lub upominek! wyślij kwiaty

Jutro imieniny: Alicji, Alojzego
czerwiec 2013
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
lipiec 2013
Wylatowo
Krzyżownica
Targownica
Szydłówko
Instytucje
Dane ogólne
Komunikacja
PKP (Wydartowo - Zumi.pl)
PKS
Historia
przed 1600 r.
1600 - 1899 r.
1900 - 1999 r.
2000 - 2002 r.
Ogłoszenia Parafialne
Dane ogólne
Historia
Historia
1894 - 1976 r.
1977 - 1993 r.
1994 - 2002 r.
Sąsiedzkie linki
Bielice
Kwieciszewo
Mogilno
Trzemeszno
Żabno
Ostatnio dodane linki
Mogileńskie Towarzystwo Cyklistów
Parafia w Wylatowie
Szkoła Podstawowa w Wylatowie
Wszystkie strony WWW
Polskie
Zagraniczne
Partnerzy
Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie
Młodzi tej ziemi
Serwis gminatv.pl
PhotoXpress
Wybierz kategorię artykułu
i przedział czasowy
Data początkowa
Data końcowa
Kategoria art.
Piątek, 4 lipca 2008 r., godz. 20:43:49
Agroglif w Toruniu to niewypał!

Niestety okazało się, że agroglif w Toruniu, o którym informowaliśmy w czwartek to marnej jakości dzieło deskarzy.

W czwartek rano w naszym serwisie pod dwoma artykułami pojawił się komentarz informujący o zauważeniu piktogramu w Toruniu. W komentarzu znajdował się dość precyzyjny opis miejsca.
Natychmiast poinformowaliśmy kilka osób poważnie zainteresowanych tematyką agroglifów.
Jako pierwszy na miejsce dotarł Rafał Nowicki z Waldemarem Czarneckim z Fundacji Nautilus z Bolesławem Kulą. Rafał zadzwonił podzielić się wrażeniami: "to jakieś jajo, nawet nie warto starać się obejrzeć z góry, widać całe mnóstwo odcisków butów, nawet miarę 20m zostawili". Opinia była jednoznaczna: robota deskarzy i to niezbyt godna uwagi.
 
foto_art/[788]2008pikt_torun01_190_107.jpg foto_art/[788]2008pikt_torun02_190_107.jpg
foto_art/[789]2008pikt_torun03_190_143.jpg foto_art/[789]2008pikt_torun04_190_143.jpg
Agroglif w Toruniu
fot. Rafał Nowicki i Leszek Owsiany
 
Jest to już trzecie tegoroczne dzieło polskich deskarzy. pierwsze pojawiło się w Nieznanowicach k. Włoszczowy o czym informowaliśmy kilka tygodni temu. Drugie znaleziono... tydzień temu w Inowrocławiu. poinformował nas o tym Leszek Owsiany z IRG Toruń oraz Rafał Nowicki. Agroglif znajdował się w pobliżu inowrocławskiego aeroklubu. Jego pochodzenie nie stwarzało wątpliwości. Rafał Nowicki znalazł nawet na zbożu odciśniętą literę z podeszwy buta. Wzór natomiast kojarzył się z samolotami.
 
foto_art/[788]2008pikt_ino01_190_143.jpg foto_art/[788]2008pikt_ino02_190_143.jpg
foto_art/[788]2008pikt_ino03_190_143.jpg foto_art/[788]2008pikt_ino04_190_143.jpg 
Agroglif w Inowrocławiu
fot. Leszek Owsiany IRG Toruń
 
Ponieważ rok temu przyjęliśmy zasadę nieinformowania o ewidentych przypadkach "kręgorobów" przypadek z Inowrocławia mial zostać pominięty. Jednak pojawiła się już o nim informacja na kilku portalach ufologicznych, pojawia się zatem i u nas.
 
Agroglif w Toruniu jest już trzecim dziełem ludzi w tym roku. "Już", ale zarazem dopiero. W minionych latach tego typu dzieł było dużo więcej, nawet pomijając przypadki w Młynach.Wydaje się, że ilość "ludzkich" agroglifów jest proporcjonalna do ilości agroglifów niewyjaśnionego pochodzenia. Czy jest to tylko wynik spadku zainteresowania zjawiskiem? Być może, ale być może jest w tym coś ciekawszego i ważniejszego, z czym przyjdzie się zmierzyć badaczom w najbliższym czasie.

Drukuj artykuł Artykuł dodał(a):
Adam Piekut
sezon na kręgi ufiastych...
... jak mówi Robert dawno minął ;) Osobiście jak czytam o kolejnych kółkach to już mi się chce tylko śmiać. Naprawdę jest jeszcze ktoś, kto uważa, że szaraczki nie mają nic innego do roboty, tylko czekać polskiego lata, aż zboże urośnie, aby na nim porysować? ;) Pozdrawiam, Ania
2008-07-05, 11:46:47
Ania M.
Szkoda...
Szkoda, że znów do roboty wzięli się deskarze, a nie Ufiaści! A może właśnie o to chodzi, by ludzie przestali się tym interesować i uważali KAŻDĄ agroformację za robotę cropmakersów?...
2008-07-05, 10:31:13
R.Leśniakiew icz




Opinie i komentarze redagowane są przez czytelników. Administratorzy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Liczymy, że zadbacie o odpowiedni poziom dyskusji. Jednocześnie informujemy, że każda osoba może ponieść odpowiedzialność cywilną lub karną za zamieszczenie obraźliwych lub wulgarnych treści komentarza czy też opinii.
Zastrzegamy sobie prawo usuwania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, kontrowersyjnych, zawierających reklamę firm, towarów, usług, itp. oraz w ostatecznych przypadkach blokowania adresu IP komputera z którego dodano łamiący zasady komentarz.

r    e     k    l    a    m    a
Powiadacze - aleja czereśniowa i...
Ciekawe miejsca (7)
Kąpieliska (2)
Muzea i skanseny (4)
Pomniki przyrody (2)
Spływy kajakowe (2)
Trasy rowerowe (3)
Zabytki (8)
Oferty pracy - Jobrapido
Dam pracę (6)
Szukam pracy (0)
Motoryzacja (0)
Dom (0)
Usługi (0)
Elektronika (0)
Edukacja (0)
Inne (1)
Dodaj swoje ogłoszenie
z dwiema fotografiami -

za 0 zł!

Giftservice - Kwiaciarnia Internetowa Warszawa
KUCHNIE GOZDANIN
NOWOŻEŃCY - Organizacja ślubów, wesel, imprez okolicznościowych
ROL - TECHNIK
ROWER SPORT
TECHNICZNY
Usługi remontowo-wykończeniowe
Vobit Computer - Kompleksowa obsługa branży IT
Dodaj swoją firmę
Karczma Biskupińska restauracja,noclegi
PRZYSTAŃ BISKUPIŃSKA
Dodaj swoją ofertę


Katalog stron
24 zdjęć
Dożynki Gminne w Wylatowie
52 zdjęć
II Dni Wylatowa
7 zdjęć
Kościół Parafialny
16 zdjęć
On jest Królem - jasełka
21 zdjęć
Piktogramy wylatowskie
56 zdjęć
Pożar kościoła
20 zdjęć
Ptaki
12 zdjęć
To nie Prima aprilis!
21 zdjęć
Trąba powietrzna i zagrożenie terrorystyczne
4 zdjęcia
Wrzesień 2003
8 zdjęć
Wrzesień 2004
8 zdjęć
Wylatowo z "lotu ptaka"
26 zdjęć
Wylatowskie tapety
16 zdjęć
Zaduszkowy płomień
fot. 14
 ocena: 4.961
fot. 13
 ocena: 4.948
fot. 37
 ocena: 4.944
Oficjalna strona internetowa miejscowości Wylatowo.
Copyright © 2002-2013 www.wylatowo.pl, all rights reserved. Design by Maciej Drelak.