Jak przygotować się na inwazję kosmitów?

Gdy nadejdzie dzień, w którym obcy zaatakują Ziemię, będziesz wdzięczny, że posłuchałeś rad Travisa Taylora i Boba Boana. Jeśli inwazja przebiegać będzie na wzór hollywoodzkich superprodukcji, wspomniani panowie mogą być tymi, którym ludzkość zawdzięczać będzie ocalenie.


Travis i Bob są autorami „Wstępu do obrony planetarnej” – podręcznika, z którego możemy się dowiedzieć, jak zachować się w sytuacji, gdy zieloni, miotający śmiercionośnymi promieniami goście z kosmosu przekroczą nasz ziemski próg. Co najważniejsze, autorzy książki traktują swoje dzieło wyjątkowo serio. ( Zobacz wybrane strony książki na amazon.com)


– Naprawdę, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że obce formy życia istnieją. Myślę, że są również wystarczająco stare, by na przestrzeni wieków rozwinąć swoją technologię na tyle, by odwiedziny naszego układu planetarnego nie stanowiły dla nich jakiegokolwiek problemu – rozpoczyna swą opowieść Taylor.


Wraz ze swoim kolegą Bobem, stanowią przykład dwóch – jak sami o sobie mówią – świrów, mających obsesję na punkcie teorii spiskowych dotyczących Strefy 51 (amerykańska baza wojskowa znajdująca się na południu stanu Nevada, gdzie według różnych spekulacji wojsko przetrzymywało i badało pozaziemskie formy życia pochodzące z obiektu, który rozbił się w 1947 roku w pobliżu miasta Roswell). Taylor jest absolwentem astronomii i fizyki, a obecnie pracownikiem firmy konsultingowej Booz Allen Hamilton. Wraz z Boanem współpracowali również z amerykańskim ministerstwem obrony i agencją kosmiczną NASA.


Taylor przyznaje, że potencjalna inwazja obcych to temat, który wypełnia jego życie. Dodaje zarazem, że założenie, jakoby obca cywilizacja, która potrafi podróżować między gwiazdami chciała ewoluować unikając wojen, jest wyjątkowo naiwne.


– To wspaniała koncepcja, która nie ma ugruntowania w rzeczywistości – przekonuje.


więcej na stronie: Gazeta.pl


Źródło: Gazeta.pl

Podziel się wiadomością: