Harmonia Kosmosu – program

Powoli, ale systematycznie i z wielką determinacją rozwija się niezwykły projekt: Zloty Ludzi Nowej Ery „Harmonia Kosmosu” w masywie Ślęży k/Wrocławia.

foto_art/[1054]harmoniakos2009_190_133.jpg

Niezwykły zlot w masywie magicznej góry Ślęży

5-6 września (sobota – niedziela) 2009 r.

Zalew Sulistrowice

  Od kilku lat jego patronem medialnym są miesięczniki: „Czwarty Wymiar” oraz „Crystal”. Całość od początku aranżuje Forum Nowej Cywilizacji. Jeżeli przyjrzeć się bliżej temu przedsięwzięciu to ma ono pod wieloma względami spektakularny charakter.

[1054]harmoniakosmosu09_program.doc (0,02 MB)

   Przed wielu laty schodząc wraz z żoną i córką z tej magicznej  góry Ślęży w mojej wyobraźni, z wielką siłą, zamanifestował się wówczas wyrazisty obraz: oto stoimy, gdzieś na stoku tego pięknego miejsca, są nas tysiące. Wolni, odważni, otwarci na świat i kosmos ludzie. Z uśmiechami na twarzy, z poczuciem solidarności i wzajemnej życzliwości. Łączy nas wielka idea nowego świata, nowej ery. Łączy nas jeszcze coś większego – miłość jaką potrafimy obdarzać siebie i innych. To wzruszający moment. Czujemy jak tworzy się pozytywna energia, otoczenie nasycają nowe wibracje stanowiące fundament nowej rzeczywistości. Oto wyłania się w tym magicznym miejscu nowa wielka siła społeczna o całkowicie nowym intelektualno – duchowym obliczu. To szczególny moment, by sobie i światu powiedzieć – tak to my – nadchodzi czas narodzin. Każda spontaniczna, raz powzięta myśl szuka sposobu by się rozwinąć i zmaterializować.

   Początki są trudne. Wizyta w Sobótce, próba szukania sprzymierzeńców w lokalnym samorządzie. Nic z tego. Z wyjątkiem szefa Ślężańskiego Ośrodka Kultury nikt nie chce tego realnie wesprzeć. Odpuszczam. I wtedy nowa myśl. Nie szukaj środków finansowych na to przedsięwzięcie. Po prostu zacznij to robić od podstaw. Zaproś najbliższych znajomych. I tak to się zaczęło.

    Na pierwszym spotkaniu było nas około 20 osób. W ośrodku harcerskim na przełęczy, obok schroniska „Pod Wieżycą”, ognisko, szczere wypowiedzi skąd przychodzisz, kim jesteś, dokąd zmierzasz. Wspaniała atmosfera. Rok później jest nas 2 razy więcej. Następna edycja też jeszcze skromna. W 2006 roku jest już większy rozmach, ponad 100 osób, koncerty muzyczne. W następnych latach  jest nas coraz więcej a program coraz szerszy. W 2007 r. ogłoszona zostaje tam niezwykle ważna „Deklaracja Ślężańska”. Rok później „Przesłanie Ślężańskie”.

   Zloty opierają się na pewnych niepisanych zasadach. Po pierwsze – robimy go całkowicie społecznie. Wstęp jest wolny. Uczestnicy pokrywają  sobie tylko koszty noclegu i wyżywienia. Po drugie – nie wolno prowadzić żadnych  akcji ulotkowania czy plakatowania. Jest specjalne małe pomieszczenie, gdzie można wyłożyć własne materiały informacyjne czy wydawnictwa do sprzedaży.  Chodzi o to by tam być i dzielić się wzajemnie sobą, swoją wiedzą a nie zaprzątać umysł, ile uda się sprzedać płyt, książek czy usług.

   W tym roku Zlot odbędzie się po raz pierwszy nad pięknym Zalewem Sulistrowice k/ Sobótki. Program jest w przygotowaniu. Zgłoszonych jest wiele ciekawych rzeczy: prezentacje, wykłady, pokazy, ognisko, koncerty, w tym oczywiście koncert gongów i mis tybetańskich. Wszystko pod gołym niebem. Wiemy, że wybierają się do nas Polacy mieszkający za granicą. Będzie wspaniała atmosfera.

Jeżeli czujesz, że należysz do innego  świata niż dominująca obecnie na naszej planecie cywilizacja, to tam dotkniesz smaku nowej rzeczywistości.

Janusz Zagórski
 

Podziel się wiadomością: