Katalog agroglifów

Już ponad rok temu zapowiadaliśmy ukazanie się „Katalogu polskich agroglifów”. Dzieło jest już na ukończeniu.

 

 

Prace nad tworzeniem katalogu ruszyły ponad dwa lata temu. Zbieraniem i katalogowaniem informacji zajęła się toruńska grupa IRG, której przedstawiciel, Miłosław Olejnik ułożył zebrane informacje w spójną całość. Pomysłodawcą katalogu jest Bronisław Rzepecki, a całości pewnie nie udałoby się zrealizować gdyby nie zaangażowanie Leszka Owsianego.
Projekt był już gotowy wiosną br., ale zdecydowano by go jeszcze nie rozpowszechniać. Postanowiono, że ostateczną wersję katalog będzie miał po sezonie 2007. Miało to na celu zabranie w katalogu informacji z pełnych 10 lat pojawiania się agroglifów na terenie Polski (pierwsze informacje w katalogu pochodzą z 1998 roku).
W katalogu będzie można znaleźć różnorakie informacje na temat agroglifów. Są tam ich zdjęcia, schematy, materiały prasowe, wyniki badań, opinie różnych osób. Przy przedsięwzięciu zgodnie pomagali przedstawiciele wszystkich grup ufologicznych w kraju.
Mimo olbrzymich nakładów pracy katalog będzie rozprowadzany BEZPŁATNIE. Jedynym warunkiem umożliwiającym jego kopiowanie jest brak pobierania opłat za wykonanie kopii.
Katalog będzie rozpowszechniany także za pośrednictwem naszego serwisu.

Osoby zainteresowane BEZPŁATNYM otzrymaniem katalogu proszone są o kontakt na adres e-mail: piekut@wylatowo.pl

 

Wstęp do katalogu opatrzony jest poniższą informacją:

 

Przedstawiamy tu zdjęcia, wycinki prasowe i raporty z badań kręgów zbożowych w Polsce. Katalog powstał dzięki dobrowolnej współpracy osób interesujących się tym zjawiskiem. Zawarty na płycie DVD zbiór, nie może być kopiowany ODPŁATNIE, dla celów zarobkowych. Można go dowolnie powielać i rozpowszechniać w niezmienionej formie, ale tylko w cenie stanowiącej równowartość nośnika, na którym zostanie zapisany. Jest to pierwsze wydanie tego typu zestawienia i choć dość obszerne, to z pewnością niekompletne. Dlatego każdy, kto dysponuje dodatkowymi materiałami i chciałyby przedstawić je w następnym, rozszerzonym wydaniu, proszony jest o kontakt:

 

Niezależna grupa badawcza
Rynek Staromiejski 10m.12
87-100 Toruń

 

telefonicznie:
056-663 50 23
kom. 0604-550 270

 


 


Podziękowania i pozdrowienia (kolejność przypadkowa):
Maciej Drelak, Adam Piekut, Karina Wiazek, Bronisław Rzepecki, Robert Bernatowicz, Rafał Nowicki, Robert K. Leśniakiewicz, Marcin Mioduszewski, Marcin Mierzwa, Arkadiusz Miazga, Jarosław Krzyżanowski, Krzysztof Ryniec, Jarosław Konopczyński, Zygfryd Świerkowski, Janusz Zagórski, Jan Szymański, Damian Trela, Artur Kijowski, Bolesław Kula, Anita Lipko, Stanisław Barski, Leszek Ostoja Owsiany, Jacek Kozłowski, Wojciech Budny, Miłosław Olejnik, Marlena Matusiak, Mariusz Fryckowski, Jan Soból, Zbigniew Kalisiak, Mieczysław Szczepanik, Łukasz Tetlak, Grzegorz Skrzydło, Adam Chrzanowski, Adam Poręba, Bogusław Zabielski, Józef Grzywok, Dariusz Nawrocki, Witold Rożałowski i inni”

Podziel się wiadomością: