Kosmiczna Impreza!

Dzięki inicjatywie rady sołeckiej z panią sołtys Sylwią Kulas i Stowarzyszenia „IMPULS” w ostatnią sobotę (19. Sierpnia) odbyła się „Kosmiczna impreza”. Nawiązywała ona do wydarzeń z lat 2000-2005, czyli piktogramów zbożowych i towarzyszących im zjawiskom.

Impreza rozpoczęła się od spotkania w świetlicy wiejskiej przy remizie, które poprowadziła p. Sylwia Kulas. Gościem wydarzenia był Janusz Zagórski – dziennikarz i popularyzator zjawisk związanych z UFO, który w latach występowania piktogramów prowadził akcję monitoringu pól oraz codzienne audycje nadawane wprost z naszej wsi. Opowiedział on w skrócie o wydarzeniach, które miały wtedy miejsce, o ich wyjątkowości w skali kraju i świata. Towarzyszyła temu krótka prezentacja fragmentu programu „Nie do wiary” oraz innych filmów wówczas nagranych.

Głos zabrał także Tadeusz Filipczak, na którego polach pojawiały się niemal co roku piktogramy, ówczesny radny miejski oraz obecna radna p. Barbara Lech.

Po spotkaniu impreza przeniosła na pobliską plażę, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, grochówka i kiełbaski z grilla oraz atrakcje dla dzieci: bryczki konne, zabawy przygotowane przez strażaków z OSP, dmuchany zamek itp. Całości towarzyszyła muzyka odtwarzana przez DJ Dziennika. Przy sprzyjających warunkach można też było popatrzeć przez teleskop na naszą „Gwiazdę dzienną”, na której były dobrze widoczne plamy słoneczne.

Rozstrzygnięto też konkurs, z atrakcyjnymi nagrodami, na najlepiej przebrane za „kosmitę” dziecko lub całą rodzinę. W międzyczasie odbyła się także debata na temat UFO, prowadzona przez Janusza Zagórskiego, z udziałem prowadzącego, Joanny Słaboń i Marcina Kaczmarka. Nawiązywała ona do toczącego się w amerykańskim Kongresie śledztwa, podczas którego przyznano posiadanie przez instytucje USA technologii, pojazdów i istot pozaziemskiego pochodzenia.

Podczas imprezy można było oddać podpisy na listach niezbędnych do rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców „e-Parlament-Nowa Cywilizacja”, która to miałaby umożliwić Januszowi Zagórskiemu kandydowanie w najbliższych wyborach do Senatu.

W późniejszych godzinach odbyła się zabawa taneczna, a w godzinach wieczornych pokaz laserowy z muzyką z Johna Williamsa z „Gwiezdnych wojen”. Impreza trwała do północy.

Organizację imprezy wsparli Burmistrz Mogilna i Starosta Mogileński.

Miejmy nadzieję, że była to pierwsza z cyklu i stanie się imprezą doroczną, rozwijającą się z roku na rok i dojdzie rozmachem do „Festiwalu UFO” z 2005 roku.

fot. Adam Piekut


fot. Stowarzyszenia „IMPULS”

Podziel się wiadomością: