Piktogram 20 km od Wylatowa

Piktogram powstał najprawdopodobniej w nocy 29/30 czerwca.

Znajduje się on przy drodze krajowej nr 15, w odległości 20km od Wylatowa w kierunku Torunia. Został zauważony przez kierowcę ciężarówki. Znak ma ponad 70m średnicy. Ilość pozostawionych śladów świadczy o tym, że został wykonany przez ludzi.

 

Krótka relacja jednego z badających piktogram: "Znak w zbożu powstał prawdopodobnie w dniach 28-30 czerwca br. 5 km od Inowrocławia. Agroznak w 100% został zrobiony przez ludzi. Dowodem na to są zabezpieczone kilkadziesiąt pozostawionych różnego typu śladów (m.in. zapachowe). To są pierwsze pewne założenia po 4-ro godzinnych oględzinach tego miejsca. Po tych śladach ustaliliśmy również, że jesteśmy ( ja i Rafał Nowicki) pierwszymi osobami, którzy odwiedzili piktogram.

Sam fakt zgłoszenia o znalezieniu znaku jest nie spójny i nielogiczny. To autorzy znaku nieudolnie zaaranżowali zgłoszenie o znalezieniu piktogramu.

Nie ujawniam już dalszych szczegółów z wiadomych przyczyn. Dodam tylko, że credo powiedzenia „ Sprawca wraca na miejsce występku” sprawdza się również w tym przypadku.

Twórcy agroznaku poruszali się ścieżką technologiczną. Połamane i rozdeptane kłosy w ścieżce to efekt zmęczenia po wykonaniu ciężkiej pracy wygniatania. „Rozeta”
posiada wymiar około 82 metrów średnicy"

Podziel się wiadomością: