Sezon rozpoczęty – Nieznanowice k. Włoszczowy

Niedawno informowaliśmy, że sezon na agroglify na świecie trwa w najlepsze. Właśnie zaczął się także w Polsce!


foto_art/[755]piktogram_nieznanowice_2008_190_190.jpg
– Nie wiem, co zrobiło takie znaki w moim życie – mówi zaskoczony sołtys Konieczna Zbigniew Pasoń, stojąc w jednym z trzech kręgów. (R. Banaszek)

Jak informuje świętokrzyska regionalna gazeta „Echo dnia” . Agroglif powstał w zycie na polu sołtysa wsi Nieznanowice w gminie Włoszczowa. Składa się on z trzech kół o średnicy ok. 8m połączonych korytarzami.

W okolicy ok. 300-400 metrów powstał podobny agroglif w roku ubiegłym.

Jednak już po krótkiej notatce w gazecie widać, że pochodzenie agroglifu jest conajmniej wątpliwe.

 

Oto co pisze na ten temat „Echo dnia”:

 

„Trzy kręgi o średnicy około ośmiu metrów w kształcie elipsy połączone ze sobą krzyżującymi się ścieżkami znaleziono w zbożu sołtysa Konieczna za wsią Nieznanowice w gminie Włoszczowa. Badająca zjawiska niewyjaśnione warszawska Fundacja Nautilus jest zainteresowana odkryciem nowego piktogramu.
Kręgi zauważył mieszkaniec Konieczna i powiadomił o fakcie właściciela pola i jednocześnie sołtysa wsi Zbigniewa Pasonia.

 

– Jak powstały na środku pola, nie mam pojęcia. Żadnego dojścia z drogi do nich nie było. Pierwsze, co pomyślałem, to że UFO wylądowało u mnie na polu – mówi zdziwiony sołtys Pasoń. To już drugie znalezisko w tych stronach w ciągu dwóch lat. W 2007 roku, jakieś 300-400 metrów od tego miejsca, tuż przy drodze natrafiono na podobne tajemnicze znaki w zbożu. Właściciel nie chciał wówczas rozgłosu i sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego.”

 

Czytaj więcej na echodnia.eu

Podziel się wiadomością: