ZNICZ 2012

01.11.2012 czas szczególny . Odwiedziny grobów swoich bliskich i czas zadumy .

Od kilku juz lat ( z inicjatywy D-ha Marka Dzięcielaka i D-ha Andrzeja Stankowskiego) strażacy Jednostki OSP w Wylatowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji zabezpieczenia ruchu i kierujących w rejonie cmentarzy w dniu  Święta Zmarłycvh . W uzgodnieniu i porozomunieniu z Ogniwem Ruchu Drogowego KPP w Mogilnie strażacy pełnili słuzbę podczas tegorocznej akcji . W tym roku akcja ta odbyła się pod kryptonimem ” ZNICZ 2012 ” .
Akcja polega na bezpiecznym dojeździe do cmentarzy , zaparkowaniu auta jak i też bezpiecznym opuszczeniu miejsca parkowania .Takie tez zadanie mieli strażacy z OSP Wylatowo . Dodatkowym utrudnieniem było usytuowanie parkingów przykoscielnych w bezposrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 15 (DK- 15) Należy dodać że w tym dniu Druhowie pełnili służbę nieodpłatnie (tak samo jak funkcjonariusze Policji będ acy w tym czasie na wolnym).
Sądząc z obserrwacji myślę że wielu kierowcom umundurowani funkcjonariusze (czy to Policji czy tez OSP) pomagli w dużej mierze w ruchu przycmentarnym .
W tym roku w akcji ” ZNICZ 2012 ” z jednostki OSP Wylatowo udział brali ;
 

  • Dh Andrzej Stankowski   –   D-ca I patrolu
  • Dh Daniel  Kopczyński
     
  • Dh Marek Dzięcielak     –   D-ca II patrolu
  • Dh Sebastian Dzięcielak
     

W imieniu Zarządu OSP w Wylatowie podziękowania dla d-hów biorących udział w akcji .

SEKRETARZ
Zarządu OSP
Dh Marek Dzięcielak

Podziel się wiadomością: